اطلاعات در مورد سردرد

سردرد بیشتراز سه بار در هفته

اگر در طول هفته ۳ بار یا بیشتر گرفتار سردرد می شوید، قطعاً نیاز به پیگیری آن دارید. اکثر مردم در طول سال یا ماه به سردردهای کمی دچار می شوند.

به هر حال بیش از سه بار سردرد در هفته از سطح معمول تحمل فراتر است. در واقع، حتی یک سردرد شدید در هر هفته که در مجموع ۵۲ سردرد در سال را تشکیل می دهد نیز ار حد عادی و طبیعی بیشتر است.

سردردهای شدید

اگر بیشتر سردردهای شما شدید هستند  عاملی برای نگرانی است و بیش از این نمی توان تأکید کرد که باید هر چه سریع تر به سراغ یک پزشک بروید.

اگر تاکنون به خاطر سردرد شدید، پزشک شما را ویزیت نکرده حتماً از یک متخصص وقت بگیرید. خیلی از مردم خودشان را در یک سری سردردهای باتلاقی گرفتار می کنند که سبب می شود سردردها شدیدتر از گذشته شوند.

به نظر می رسد بیماران نمی توانند خود را از این غرق شدن سردرد نجات دهند.

هم چنین نیاز است تا با پزشک تان درباره ی علت احتمالی سردرد، همکاری کنید تا راه حل مناسب درمان سردرد  پیدا شود.

سردرد هنگام کار

اگر سردرد شما را در هنگام کار تحت تأثیر قرار می دهد،  مطمئن باشید که تنها نیستید. در یک مطالعه ی منتشر شده  محققان، زمان بهره وری در محل کار را در ۲۹ هزار نفر تجزیه و تحلیل کرده اند.

آن ها متوجه شدند که در طی حدود دو هفته، شایع ترین مشکل گزارش شده توسط کارگران که موجب شده مرخصی بگیرند، سردرد بوده است (۴/۵ درصد) که به دنبال آن، کمردرد با (۲/۳ درصد) و التهاب مفاصل یا آرتریت با (۲درصد) قرار داشتند.

سردرد و اختلال در زندگی

البته هر شخص مبتلا به سردرد، یک اختلال مزمن نداشته است. اما اگر شما یکی از افرادی هستید که مبتلا به سردرد مزمن می باشید زمان انجام یکسری اقدامات درمانی فرا رسیده است. بسیاری از مردم معتقدند که سردرد، در منزل نیز آن ها را دچار اختلال عملکرد می کند.

برای افرادی که جزئی از زندگی شما هستند، اندکی سردرد داشته اند بسیار مهم است که بفهمند هنگامی که نمی توانید باعث شوید آن ها دردتان را احساس کنند می توانید به آن ها کمک کنید تا آن را بفهمند.

یکی از روش ها، مقایسه ی سردرد شدید خودتان با سایر مشکلات شدید، مزمن و شایعی است که خیلی از مردم دارند، مثل کمردرد شدید و دردهای مزمن شکمی.

حمل وسایل سنگین و سردرد

اگر یک کیف زنانه، کوله پشتی یا کیف دستی با وزنی بیش از ۷ تا ۹ کیلو را حمل می کنید، این موضوع می تواند سرچشمه ی مشکل سردرد شما باشد.

در واقع خیلی از خانم ها در تمام طول روز یک کیف سنگین را حمل می کنند که حاوی لوازم آرایش، اشیاء زینتی، گوشی موبایل و… می باشد  و یا دانش آموزان اغلب با کوله پشتی هایی کاملاً پر مواجه هستند.

تمام این موارد می تواند منجر به درد گردن و سردرد با منشا گردنی باشند. با حذف خیلی از وسایل غیر ضروری می توانید از تعداد و شدت سردردها بکاهید.

در این زمینه بخوانید…

دلایل سردرد

سردرد در خانم ها

سردرد مزمن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up