تزریق چربی به صورت

تزریق چربی که با عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، روشی است که طی آن با استفاده از چربی برای حجم دادن به اعضای صورت، می توان ظاهری جوان تر و پر تر به صورت بخشید. از تزریق چربی می توان برای پر کردن و زیبا سازی صورت در قسمت هایی مثل نواحی لاغر و فرو رفته، چین و چروک ها، خطوط پیشانی و لب و برخی انواع اسکار(جای زخم) استفاده کرد. این روش را می توان به تنهایی یا همراه با روش های دیگر مثل کشیدن صورت، ابرو یا پلک به کار برد.

روش

برای تزریق چربی، ابتدا یک برش کوچک در ناحیه ی دهنده (قسمتی از بدن که قرار است از آن جا چربی برداشت شود) مثل باسن، پهلو و ران زده می شود. از طریق لیپوساکشن، چربی به آرامی خارج می شود و پس از آماده سازی، توسط سوزن کوچکی به ناحیه ی صورت تزریق می شود. به دلیل این که تنها 50 تا 70 درصد از چربی تزریق شده، باقی می ماند، لذا باید چربی بیشتری به محل تزریق کرد. برخی بیماران ممکن است به تعداد دفعات بیشتری به عمل نیاز پیدا کنند.

روش های جایگزین

Artefill ، که یک پر کننده ی صورت است، جایگزین خوبی برای تزریق چربی به صورت است. پروتز های صورت مثل پروتز های گونه ای یا پروتز های زیر گونه ای نیز گزینه های معتبری هستند.

جلسه ی مشاوره برای تزریق چربی شامل چه مواردی می شود؟

اگر فردی سالم و دارای سن زیر 65 سال هستید و دوست دارید صورتتان پر تر و جوان تر به نظر برسد، تزریق چربی برای شما مناسب است. در ضمن نباید آن قدر لاغر باشید که چربی اضافه برای برداشت نداشته باشید.

در طی جلسه ی مشاوره برای تزریق چربی، پزشک صورت تان را بررسی می کند، سابقه ی پزشکی تان را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد و در مورد هدفتان با شما صحبت می کند. تمام جنبه های روش تزریق چربی شامل تکنیک عمل، بیهوشی، سهولت عمل، ریکاوری (بازیابی) ، خطرات، هزینه ها و غیره برای شما توضیح داده خواهد شد.

عمل تزریق چربی چه مدت طول می کشد؟

تزریق چربی حدود یک ساعت طول می کشد. برای برخی بیماران ممکن است تزریق بار دوم یا سوم مورد نیاز باشد. هر درد و یا ناراحتی که بیماران تجربه می کنند، معمولا بسیار ناچیز است.

ریکاوری (بازیابی) پس از عمل

بازیابی پس از تزریق چربی در صورت یک تا دو هفته طول می کشد. در هر دو ناحیه ی دهنده و گیرنده ممکن است قرمزی، تورم و کبودی دیده شود. معمولا تورم طی چند هفته محو می شود. در ابتدا نیز به دلیل تزریق زیاد چربی ، صورت ممکن است حالت پف کرده پیدا کند.

بیمار می تواند حدود یک هفته پس از عمل تزریق چربی سر کار برگردد و باید دو تا سه هفته پس از عمل چربی از انجام تمرینات و ورزش های شدید خودداری کند.

معمولا در مورد تزریق چربی ، بخیه زدن لزومی ندارد. اگر لازم باشد، حدود یک هفته پس از عمل بخیه ها کشیده می شوند.

خطرات و عوارض

در همه ی عمل های جراحی خطرات احتمالی وجود دارند. از عوارض تزریق چربی می توان به عفونت ناجیه تحت درمان اشاره کرد که به ندرت پیش می اید.

هزینه و بیمه های تحت پوشش

معمولا بیمه تزریق چربی را بدلیل این که جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش قرار نمی دهد. ممکن است در صورتی که از تزریق چربی در مواردی مثل جراحت یا تصادف برای درمان اسکار و یا تورفتگی ایجاد شده، استفاده شود، تا حدی بیمه هزینه تزریق چربی را تقبل کند. در این مورد بیمه ای که تحت پوشش آن هستید را چک کنید.

در مورد همه ی عمل های جراحی پلاستیک امکان تامین هزینه وجود دارد. هزینه استفاده از پر کننده های پوستی و تزریق چربی برای درمان لاغری صورت وابستگی زیاد به مواد مورد استفاده و جراحی دارد که این خدمات درمانی را به شما ارائه می کند. برای مثال هزینه و بهای خدمات یک جراح ممکن است به شدت به تجربه وی در ارتباط با این روش درمانی وابسته باشد. به این ترتیب لازم است شما درباره روش درمانی خود بطور دقیق با جراح قبل از شروع درمان صحبت کنید تا بتوانید یک بهای دقیق برای درمان محاسبه و مشخص نمایید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up