درد سرطان

درد در بیماران سرطانی یک مساله جدی است.۵۰٪ بیماران سرطانی از درد شکایت می‌کنند. بونیکا ۱۹۸۰ درد سرطان به عنوان دردی که وسیله نئوپاسم بدخیم یا به عنوان پیامد مداخله درمانی ایجاد شده‌است.

مطالعات نشان داده‌است که درد در دوسوم همه افراد مبتلا به سرطان دیده شده‌است. بونیکا ۱۹۸۰ خاطرنشان کرد که در ۸۵٪ بیماران مبتلا به سرطان از تجربه درد سرطان استخوان وپشت گردن رنج می‌برند وفقط ۵ درصد بیماران تجربه درد سرطان خون را دارند. دریک مطالعه مشاهده شده‌است که بیماران مبتلا به سرطان از درد رنج می‌برند نسبت به بیماران مبتلا به سرطان بدون درد، افسردگی، اضطراب، خودبیمارانگاری ونظایر آن رابیشتر ازخود نشان می‌دهند.

فقط شما بیماران سرطانی می‌دانید که چقدر درد دارید. گفتن این مطلب به پزشک و پرستارتان هنگامی که درد دارید مهم است. نه تنها درد در اولین بار که به سراغ‌تان می‌آید . در این مطلب بعضی حقایق راجع به درد سرطان وجود دارد که ممکن است به بعضی از پرسش های شما پاسخ دهد.

درمان درد سرطان

داروها و روش‌های مختلفی جهت درمان دردِ سرطان در دسترس هستند. شما باید از پزشک‌تان انتظار داشته باشید تمام اطلاعات و منابع جهت آرامش ‌بخشیدن به شما را تا حد امکان فراهم آورده و عرضه نماید. پزشک هیچ بیماری نمی‌تواند همه چیز را راجع به تمام مشکلات بداند. اگر شما درد دارید و پزشک‌تان انتخاب دیگری را پیشنهاد نمی‌نماید، با یک متخصص درد ملاقات کرده یا بخواهید که پزشک‌تان با یک متخصص درد مشاهده نماید. متخصصین درد ممکن است انکولوژیست‌ها (سرطان شناس‌ها)، متخصصین بیهوشی، اعصاب، جراحان مغز و اعصاب، دیگر پزشکان، پرستاران یا داروسازان باشند. یک تیم کنترل درد ممکن است همچنین شامل روانشناسان و مددکاران اجتماعی نیز باشد.

متخصص درمان درد سرطان مشکلی دارید با یک مرکز سرطان، یا بخش سرطان‌شناسی در بیمارستان محلی یا مرکز پزشکی محلی، تماس بگیرید. مؤسسات مرکز ملی سرطان، سرویس اطلاعات سرطان و دیگر سازمان‌ها می‌توانند لیستی از تسهیلات درمان درد سرطان به شما ارایه دهند.

کنترل درد سرطان شما بخشی از کل درمان درد سرطان است.  پزشک شما می‌خواهد و لازم است که در مورد آنچه برای درد شما بکار می‌آید یا بکار نمی‌آید اطلاع حاصل نماید. دانستن در مورد درد سرطان به پزشک شما در مورد فهم اینکه سرطان و درمان آن چگونه بر بدن شما تأثیر می‌گذارند کمک می‌نماید. بحث در مورد درد پزشک شما را از درمان سرطان منحرف نمی‌کند. 

ممانعت از شروع یا بدتر شدن درد، بهترین راه درمان درد سرطان است. اگر درمان درد سرطان  زود آغاز گردد، درد به بهترین نحو درمان می‌شود. ممکن است بعضی بیماران را به عنوان آنان که در نقطه حداکثر درد قرار دارند بشناسید. تا جاییکه ممکن است بین دوزهای دارو وقفه نیاندازید اگر صبر کنید درد ممکن است بیشتر شده یا بیشتر طول بکشد و یا نیاز به داروهایی با دوز بالاتر برای تسکین درد داشته باشید.
صحبت راجع به درد با پزشک یا پرستار نشانه ضعف نیست شما حق دارید از پزشک‌تان برای درمان درد سرطان راهنمایی بخواهید.  هیچکس درد را به طریق مشابه فرد دیگر تجربه نمی‌کند. تحمل درد نشانه شجاعت نیست، اگر درد شما بیشتر از کسانی است که همان نوع سرطان را دارند. حتماً برای تسکینش با پزشک‌تان مشورت کنید. به یاد داشته باشید درمان درد سرطان هنگامی که بلافاصله آغاز می‌گردد راحت‌تر است، در غیر اینصورت درد سرطان با شدت بیشتری به سراغ شما خواهد آمد.

 

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مقالات “درد و سرطان” و “درمان دردهای سرطانی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه “درد سرطان” مطالعه فرمایید .

moshavere
مشاوره درد

وبگذر

moshavere

عمل بسته آندوسکوپی دیسک جهت پارگی دیسک در بیمار با وزن ۱۳۰ کیلو بدون بیهوشی

عمل بسته آندوسکوپی دیسک جهت پارگی دیسک بین پنج و یک

آندوسکوپی دیسک در پارگی شدید دیسک

قطع درد بیمار بلافاصله پس از عمل آندوسكوپی دیسك

نظر بیماران

جراحی بسته دیسک کمر به روش آندوسکوپی توسط دکتر فصیحی

[dopts id="3"]


طراحی سایت و سئو

نقشه