رفع خط اخم و خنده

Chin-Surgery-2

شایع ترین چین و چروک ها عموما بر روی صورت در دهه ی سوم زندگی فرد ایجاد می شود و اغلب باعث پیر، خسته، عصبانی ، نگران و مضطرب به نظر رسیدن فرد می شود. این خطوط چین و چروک های پویایی هستند که از کشیدن یا انقباض عضلات ابراز حالت های چهره بوجود می آیند مانند خط اخم و خنده .

دو نوع چین و چروک وجود دارد: ثابت و پویا. چین و چروک های ثابت حتی وقتی صورت در استراحت کامل است، نمایان هستند. این چین و چروک ها با کاهش کلاژن در لایه های عمیق تر پوست بوجود می آید. بهترین روش برای رفع و از بین بردن چین و چروک های ثابت، ترمیم حجم این ناحیه با استفاده از مواد پرکننده پزشکی مانند تزریق ژل یا استفاده از چربی خود فرد (تزریق چربی) است. چین و چروک های پویا وقتی قابل مشاهده هستند که صورت در حال استراحت نباشد. به این چین و چروک ها و خط اخم و خنده و چین و چروک پنجه کلاغی دور چشم گفته می شود. در صورتی که اقدامی برای برطرف کردن این چین و چروک ها صورت نگیرد به چین و چروک های ثابت تبدیل می شوند. برای درمان چین و چروک های پویا استفاده از تزریق بوتاکس بهترین راهکار است.

علت

چین و چروک ها  نتیجه افزایش سن هستند و گاهی اوقات نیز با عوامل خارجی ایجاد می شوند. خطوط گلابلار که خطوط اخم نیز نامیده می شوند، در حین اخم کردن بین ابروها ظاهر می شوند. این خطوط با عمل پر تکرار اخم کردن ناشی از انعطاف پذیر نبودن پوست در حال پیر شدن بوجود می آید. با ظاهر شدن این خطوط و چین و چروک ها خسته و پیر به نظر می رسید. بر طبق مطالعات استرس یکی از مهم ترین دلیل پیری است. داشتن استرس به خاطر مسائل مالی یا پول باعث منقبض شدن عروق خون، سفت شدن پوست و در نتیجه ایجاد چین و چروک در پوست می شود. همچنین گفته می شود که استرس در زنان بیشتر از مردان تاثیرگذار است، زیرا زنان بیشتر از مردان حرص می خورند و در نتیجه بروز خط اخم و خنده در زنان شایعتر می باشد.

استرس باعث پیری زودرس که از عوامل ایجاده این چین و چروک است، می شود. وقتی وضعیت اقتصادی مطلوب نباشد، مردم چاره جز ابراز نگرانی در مورد وضعیت موجود ندارند. در این شرایط است که باید استرس زندگی خود را کاهش دهید و زمان بیشتری را برای استراحت و آرامش اختصاص دهید. استرس، مصرف سیگار و شب بیداری  بیش از حد تاثیر خود را بر پوست و ظاهر شما خواهند گذاشت. چین و چروک ها، خط لبخند و چین و چروک های پنجه کلاغی دور چشم علائم پیری هستند. روی هم رفته ما نمی توانیم مانع از پیر شدن خود شویم، اما با استفاده از فن آوری های جدید می توانیم تا حداکثر زمان ممکن آن را به تاخیر بیاندازیم و فرآیند آن را کند کنیم.

لیزر درمانی

در جوان سازی بوسیله لیزر ،لیزر پوست بیمار را حرارت میدهد. پوست آسیب دیده ازبین می رود و پوست جدید جایگزین آن می شود.دربعضی مواقع دکترها از لیزرهای خفیف ترمانند امواج رادیویی ویا پالس های منابع نوری برای تحریک رشد کلوژن ها استفاده می کند به جای اینکه سطوح خارجی پوست را ازبین ببرند . ممکن است از مسکن برای کاهش درد بیمار استفاده کند. پزشک لیزر را روی پوست بیمارحرکت می دهد تا ناحیه مورد نظر درمان شود .با انجام لیزر بیمار در پوست خود احساس سوختگی و سوزش دارد.

بعد از انجام جراحی برای رفع خط اخم و خنده ، ناحیه درمان شده برای چند روز ظریف ،صورتی رنگ و متورم میشود.بیمار باید برای جلوگیری از عفونت ناحیه لیزر شده را چندین بار در یک روز با آب خنک بشوید.پماد و پوشش روی زخم باید به طورمنظم تعویض شود.بیماران باید از قرارگرفتن درمقابل اشعه خورشید جلوگیری کنند و در صورت قرارگرفتن در معرض خورشید از عینک آفتابی استفاده کنند.بدلیل اینکه پوست جدید به اشعه های آفتاب حساس می باشد.در روند بهبود بیمار باید چندین بار پزشک خود راملاقات کند.خطراتی که ممکن است در جراحی جوانسازی پوست اتفاق افتاد شامل تورم ،پوسته شدن، حساس شدن،خارش ،قرمزی پوست ،تغییر رنگ، تحریک پذیری،آکنه وعفونت میباشد. مشکلات افتادگی پلک و سوختگی به ندرت اتفاق می افتد.

رفع خط اخم و خنده

می توانید از موز به عنوان یک ماسک برای خلاص شدن از شر خطوط خنده استفاده کنید . با موز می توانید عسل مخلوط کنید و وروی خطوط چهره برا ی مدتی بگذارید . استفاده از این مخلوط را سه بار در هفته انجام دهید که یک راه موثر برای خلاص شدن از شر خطوط خنده است.

یک ورزش هم هست که خوبه دهنتو از اب پر کن بعد با همون اب لپاتو باد کن تا ١٠ بشمر این کارو ١٠ مرتبه روزی ٣ بار انجام بده

بلغور جو طبیعی و یک منبع طبیعی کارآمد برای از بین بردن خطوط صورت است . همچنین به عنوان یک اسکراب خوب است. یک خمیر بلغور جو با آب ، شیر یا ماست درست کنید و کمی برروی صورت نگه دارید

یکی دیگر از راه های طبیعی رفع خط اخم و خنده ، چین و چروک در چهره استفاده از پاپایا در صورت است. شما می توانید پاپایا را مانند یک ماسک به صورت بزنید. از آنجا که آن طبیعی است می توانید بیش از یک بار درروز استفاده کنید در مدت زمان طولانی نتیجه بسیار عالی میدهد

برای خط خنده آلوئه ورا ، خطوط را بطور موثر کاهش میدهد . بهترین راه این است که از گیاه تازه آلوئورا استفاده کنید .

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up