روش انجام جراحی زیبایی شکم (ابدومينو)

کوچک کردن شکم عمل ابدومينوپلاستي  يك عمل زيبايي است و اصلا كاربردي در كاهش وزن ندارد حداكثر ميزان برداشت بافت با چربي ها حدود 3-2 كيلوگرم است كه خيلي اثري ندارد لذا روي كاهش وزن با اين روش حساب نكنيد جراحی زیبایی شکم را وقتي انجام دهيد كه حداكثر كاهش وزن خود را داشته باشيد و 1 سال باشد كه وزن شما ثابت باشد.

حاملگی باعث میشود که دو عضله راست که در جلوی شکم قرار دارند کشیده و شل شده و از هم فاصله بگیرند و بیشتر افتادگی و فرم بد شکم بعد از حاملگی و زایمان مربوط به همین موضوع می باشد بهمین علت در دهه هفتاد میلادی جراحان تکنیک ترمیم عضلات شکم را از زیر جناق سینه تا لگن ابداع کردند که همراه با اعمالی که توضیح داده شد در همه بیمارانی که جداره شکم شلی داشتند انجام میشد.

یک شکاف بزرگ در زیر شکم و یک شکاف دور ناف امکان این اعمال را به جراح میداد و بدین ترتیب پایه های عمل زیبایی شکم امروزی گذاشته شد.

بهترین کاندید برای عمل ابدومینوپلاستی مردان و زنانی هستند که نیاز به کوچک کردن شکم خود دارند و از لحاظ ظاهر و شکل بدن تقریبا طبیعی بوده ، اما از وجود مقدار زیادی رسوب چربی یا پوست شل در ناحیه شکم رنج می برند که به ورزش و رژیم پاسخ نمی دهد.

این عمل خصوصا برای لاغری شکم در مورد زنانی که به سبب حاملگیهای متعدد دچار کشیدگی و شلی عضلات وپوست جدار شکم شده اند مفید است . از دست دادن طراوت و شادابی پوست در افراد مسن که با چاقی مختصری همراه باشد،با تقبل  قیمت عمل زیبایی شکم بهبود می یابد.

nuvtummynov-660x330

روش

در عمل جراحی زیبایی شکم بطور خلاصه يك برش پهن پايين شكم داده مي شود پوست از جدار شكم آزاد مي شود. عضلات جدار شكم كه از هم فاصله گرفته بر هم نزديك مي شود تا هم شكم جمع مي شود و هم كمر باريك تر مي شود.  پوست اضافه شكم برداشته مي شود.

مقداري از چربي هاي ناحيه كمر و بالاي شكم با روش ليپوساكشن در حد معقول و ممكن خارج مي شود تا فرم كمر و بالاي شكم اصلاح شود. در كل نتيجه عمل كوچك كردن شكم و حذف چربي ها و پوست اضافه تاحد معقول مي باشد كه باعث بهبود ظاهر و افزايش اعتماد به نفس فرد مي شود.

ميزان وسعت برش عمل، بسته به ميزان افتادگي و شلي جدار شكم متفاوت است و 3 گروه مي شوند:

  1. ميني ابدومينوپلاستي mini abdomen: در افرادي كه پوست و چربي اضافه زير ناف دارند برش كوچكتر است و حدود 2-1 ساعت وقت نياز دارد.
  2. ابدومينوپلاستي كامل full abdomino: در اين حالت شلي بالا و پايين ناف داريم لذا برش از ناحيه پهلو تا پهلو گسترش مي يابد و حدود 4-2 ساعت عمل طول مي كشد.
  3. ابدومينوپلاستي گرداگرد (circomfrential abdo) : در اين حالت علاوه بر پوست شكم ناحيه كمر و پشت اضافه است اين عمل مي تواند يك يا 2 مرحله اي انجام شود و معمولا در افرادي كه كاهش وزن شديد دارند مورد نياز است .

ملاحضات بعدا از جراحی

با تقبل هزینه جراحی زیبایی شکم بیمار باید حداقل ۲۴ ساعت در مرکزی که عمل شده بستری باشد.روز بعد میتواند مرخص شود.بیمار بهتر است بمدت یک هفته چه در حالت ایستاده یادرحالت خوابیده از ناحیه لگن کمی خم و زاویه دار باشد تا محل بخیه ها تحت کشش نباشد.بعد از عمل تا دوماه  باید از گن مناسب استفاده شود. با نظر جراح مربوطه بعد از عمل میتوان از پمادهایی برای ترمیم بهتر زخم استفاده کرد.در مراحل اولیه بعد از عمل میتوان از لیزرهای کم توان برای ترمیم بهتر زخم بهره برد

عوارض

هرگونه عمل و كار پزشكي خطرات خود را  دارد منتها ما سعي مي كنيم با رعايت استانداردهاي جهاني و بهترين  وسايل و كالاهاي پزشكي و با توجه به سطح دانش و تخصصمان اين عوارض را كاهش دهيم. مهمترين اين عوارض :

  • عفونت محل عمل
  • تجمع مايع زير پوست
  • تشكيل لخته در اندام تحتاني (آمبولي لخته خون)
  • سياه شدن لبه هاي پوست
  • تشكيل جاي برش با حالت برجسته

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up