بینی گوشتی
بینی های گوشتی را میتوان به دو دسته تقسیم کرد .
۱- بینی گوشتی با منافذ بزرگ غدد چربی
در برخی از مراجعه کنند گان که دارای بینی گوشتی هستند منافذ بزرگی دیده می شود که غدد چربی در زیر پوست آنها فعال است. استفاده از لیزر یا لایه برداری به همراه رژیم غذایی کم نمک به این دسته از مراجعه کنند گان توصیه میشود.
و اگر دکتر پوستشان دارویی برای کنترل چربی زیر پوست به آنها توصیه کرده باشد .پیشنهاد می شود عمل جراحی را تا شش ماه پس از قطع دارو انجام دهند .

۲- بینی گوشتی با غدد چربی کم کار

در دسته دیگری از مراجعه کنند گان غدد چربی فعالیت کم تری دارند. اما پوست بینی ضخیم، قرمز و براق است .
خوشبختانه عمل جراحی بینی در این گروه موفقیت آمیز است زیرا جراح در زیر پوست ضخیم آنها اسکلت محکم استخوانی ایجاد می کند و فرم دلخواه را درآ ن به وجود می آورد.
گاهی جراح فضای مرده را از بین میبرد و پوست بینی را به غضروف نزدیک می کند، تا از جمع آوری تراوشات و بافت اضافی در نوک بینی جلوگیری کند.

آيا بيني گوشتي بعد از عمل برگشت خواهد كرد؟

برای برخی این سوال پیش می آید که آیا بینی های گوشتی قابل برگشت است! با تكنيك هاي قديمي ، تقريباً كار خاصي براي عمل کوچک کردن بینی گوشتي نمي شود كرد چون تكنيك هاي قديمي بيشتر كاهنده هستند و شامل تراش دادن استخوان و غضروف مي شده اند. بيني گوشتي خودش غضروف هاي ضعيف تري دارد. حال اگر اين غضروف هاي ظريف تراش داده و نازك شود، اگر چه ممكن است براي مدتي بيني كوچك تر و زيبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت تغييرات زير پوستي، بيني جمع شده و خودش را به سمت پائين خواهد كشيد. اينكه مي گفتند بيني افتادگي پيدا كرده و يا برگشت كرده به همان علت مي باشد. اما امروزه چون بيني هاي گوشتي با تقويت غضروف شكل داده مي شوند، حالت داده مي شوند و بازآرايي مي شوند، برگشت بيني هاي گوشتي يا افتادگي بيني هاي گوشتي خيلي كم شده و شايد اصلا اتفاق نخواهد افتاد. مي داريم و بوسيله آن قسمت هاي tip يا نوك بيني را تقويت مي كنيم تا بعد از اينكه فرايند ترميم شروع شد تغيير شكل (برگشت بيني) و همچنین گرفتگی بینی اتفاق نيفتد.

تکنیک عمل زیبایی بینی

عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته بر اساس شرایط و نیاز قابل انجام است . امروزه با توجه به پیشرفت علم جراحی پیش از 90 درصد جراحیهای بینی به روش باز انجام میگیرد .

مدت زمان عمل بینی

بسته به شرایط بینی 2 الی 3 ساعت یا حتی بیشتر می باشد.

پیش بینی نتیجه عمل جراحی

در جراحی زیبایی بینی که برای بهبود شکل ظاهری بینی انجام می‌شود، بخش‌های خاصی از بینی (استخوان و غضروف) تغییر داده می‌شوند تا هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار گردد. برای این کار می‌توان از برش‌های جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد (رینوپلاستی بسته) و یا اینکه علاوه بر برش‌های فوق از برش کوچکی در دیواره بین سوراخ‌های بینی استفاده کرد (رینوپلاستی باز).

هم اکنون نرم افزار‌های متعددی در مورد جراحی زیبایی بینی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان تصویر بینی را تغییر داد و به فرم ایده‌آل درآورد ولی آیا امکان رسیدن به این تصویر مصنوعی در یک فرد واقعی به طور کامل وجود دارد؟ مسلما خیر. در فضای مجازی می‌توان بینی را به هر فرمی در آورد. کامپیوتر اطلاعی از برخی مسایل مثل نوع پوست و یا محدودیت‌های استخوان و غضروف ندارد. البته می‌توان با استفاده از آنها یک نمای کلی از فرم بینی مورد نظر به بیمار نشان داد ولی باید این آگاهی به وی داده شود که امکان دستیابی دقیق و کامل به آن غیر ممکن است.

Nose-Surgery

هزینه جراحی بینی

عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و متقاضیان این جراحی در بین مردان و زنان ایرانی به صورت تصاعدی افزایش می یابد. افراد از طبقات مختلف خواستار این عمل هستند که این عمل با قیمت های مختلف در تهران پایتخت زیبایی خاورمیانه انجام می شود.
این قیمت از یک میلیون تومان در بیمارسنانهای آموزشی تهران توسط رزیدنت ها تا بیست و پنج میلیون تومان توسط بعضی از جراحان معروف تهران متغیر است. اصطلاح nose job در زبان انگلیسی اشاره به نوعی تجارت در جهت جراحی بینی می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است. یک جراحی بینی استاندارد و با کیفیت حدود 1.5 تا دو ساعت طول می کشد. به نظر میرسد هزینه منطقی برای این جراحی عددی “بین سه تا چهار میلیون با هزینه کلینیک و اتاق عمل” باشد

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up