عمل زیبایی بینی

20150226055156200

چگونه یک جراح بینی حرفه ای را برای خودم انتخاب کنم؟

انتخاب یک جراح بینی مجرب و متخصص مهم‌ ترین کاری است که متفاضی جراحی بینی باید انجام دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک جراح بینی خوب تخصص و تجربه بالای وی است.
بینی عضوی کوچک در بدن انسان است اما مهم‌ترین وظیفه آن تأمین هوا یا اکسیژن برای بدن است. اگر که جراحی بینی به خوبی انجام نگردد می‌تواند تأثیر ناگوار در زندگی فرد داشته باشد. از طرفی جراحی که از تبحر و تجربه کافی برخوردار باشد می‌تواند به همراه تیم خود به خوبی از پس مشکلات احتمالی زمان جراحی برآید.

بینی گوشتی به چه نوع بینی اطلاق می‌گردد؟

بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم و اسکلت غضروفی ضعیف می‌باشد. به واسطه فراوانی غدد مترشحه چربی پوست بینی این افراد ضخیم و چرب می‌باشد. در این موارد بهتر است با تقویت داربست غضروفی بینی، شکل مناسب به نوک بینی داده شود. بنابراین بسیاری از بینی‌های گوشتی در حقیقت به جای این که بافت زیاد داشته باشند، از داربست ضعیفی برخوردارند و با تقویت این داربست می‌توان این عیب را اصلاح نمود. دانش، تجربه و هنر جراح قادر است این تعادل و توازن ظریف را در جهت ایجاد نوک بینی طبیعی و با ثبات ایجاد نماید.

آیا بزرگی نوک بینی همواره موید بینی گوشتی است؟

خیر. در بسیاری از موارد بزرگی غضروف‌های سازنده نوک بینی موجب بزرگی نوک بینی است. در این‌گونه موارد جراح با به‌کارگیری تکنیک‌های مناسب می‌تواند بزرگی نوک بینی را اصلاح نماید. جراح حاذق با معاینه بینی ابهام شما را در رابطه با گوشتی بودن یا نبودن بینی مرتفع می‌سازد.

آیا می‌توان همزمان با عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) اقدام به اصلاح انحراف سپتوم و گرفتگی بینی نمود؟

بلی. طی عمل سپتورینوپلاستی مشکل تنفسی بیمار همزمان با ظاهر بینی اصلاح می‌گردد.

چه آزمایش هایی قبل از عمل باید انجام دهم ؟

آزمایش های قبل از عمل بینی ( Rhinoplasty ) شامل آزمایشهای خون (تست های انعقادی، قند، اوره و …) و سی تی اسکن مخصوصاً برای مواردی که انحراف بینی وجود دارد.

با چه روشی عمل بینی صورت می گیرد؟

نوع روش مورد استفاده برای جراحی بینی بسیار وابسته به بیمار می باشد اما در اکثر موارد دکتر منافی از روش باز استفاده می کنند. البته بین روش باز و بسته تفاوت زیادی وجود ندارد تفاوت عمده برش هر ناحیه تحتانی(کلومل) بینی است .

رتوش بینی چیست و احتمال آن چقدر است؟

اساسی ترین عامل در نتیجه جراحی زیبایی بینی شکل قبلی بینی و نوع پوست بینی می باشد، حدود 5% موارد جراحی بینی نیاز به رتوش یعنی عمل اصلاحی بینی از عمل اول پیدا خواهند کرد، این عمل یک عمل مینور می باشد و معمولاً مانند عمل اول نیست و با بی حسی موضعی انجام می شود.
باید توجه داشت عمل بینی یک عمل صد در صد کامل نمی باشد و شما باید قادر باشید به بهبودی حاصله و رفع عیوب بینی خود تمرکز کنید تا از نتیجه عمل احساس لذت و رضایت نمایید. اگر دارای شخصیت وسواسی می باشید به هیچ وجه کاندید مناسبی برای این عمل نیستید.

آیا محدودیت سنی برای این عمل وجود دارد؟

خیر، از سن شانزده سالگی در خانم ها و از سن هجده سالگی در آقایان می توان این جراحی را انجام داد، در حال حاضر بسیاری از مراجعین ما از سن 40 سالگی به بالا برای این عمل مراجعه می کنند و در صورت داشتن سلامت عمومی و عدم سابقه بیماری کاندید این جراحی می شوند و خوشبختانه اکثراً با موفقیت انجام می شود. تکنیک های جدیدی برای عمل زیبایی بینی در شکل های مختلف و سنین مختلف و نژادهای مختلف تعریف شده است که باعث افزایش ضریب موفقیت می شود.
معمولاً در سنین بالا این عمل همراه با جراحی های دیگر مانند تزریق چربی، کشیدن صورت، اصلاح پلکها، بالا کشیدن ابرو و… انجام می شود و باعث بهبودی چشم گیر و افزایش اعتماد به نفس این افراد می شود.

آیا جراحی بینی باید فقط توسط فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی انجام شود؟

باید توجه داشت تنها در رشته ای که به صورت آکادمیک آموزش جراحی زیبایی در دانشگاه آموزش داده می شود در رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی می باشد، که افرادی که در رشته جراحی عمومی فارغ التحصیل می شوند وارد این رشته در دانشگاه می شوند و مسلماً آموزش لازم را برای این اعمال دریافت کرده اند، در هیچ رشته ی دیگر آموزش های زیبایی به صورت آکادمیک و دانشگاهی در برنامه ی تحصیلی آنها وجود ندارد، البته در صورت تمایل، در رشته های دیگر پس از پایان دوره تخصصی، باید برای دوره فلوشیپ مجددا وارد دانشگاه شده و دوره زیبایی را به طور تکمیلی بگذرانند.
در ویزیت اولیه تمام نکات لازم وبهترین تکنیک برای بهبودی واصلاح اشکالت بینی شما توضیح داده خواهد شد ویک عکس برای شما نسخه میشود، ودر صورت انحراف بینی سی تی اسکن هم نسخه خواهد شد. در صورت تمایل به عمل زیبایی بینی یک جلسه دیگر برای ویزیت نهایی و تعین نوبت عمل به شما داده خواهد شد.

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up