اگر بیمار مبتلا به دیسک کمر در مراحل اولیه ی آغاز دیسک کمر به پزشک متخصص درمان دیسک کمر مراجعه کند پزشک متخصص درمان دیسک کمر  با آموزش برخی حرکات ورزشی مناسب به معالجه ی دیسک کمر می پردازد.این ورزش‌های دیسک کمر از وارد شدن نیروی زیاد و غیر طبیعی بر مفاصل و مهره های کمر جلوگیری کرده و احتمال آسیب را به حداقل می‌رسانند.از دیگر فواید این ورزش‌ها برای دیسک کمر می‌توان به افزایش قابلیت عضلات برای انجام فعالیت‌هایشان اشاره کرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود قبل و پس از انجام هر کار عضلانی مهم و سنگین این حرکات و ورزش‌ها برای درمان دیسک کمر انجام پذیرند تا ریسک آسیب عضلانی نیز کاهش یابد.

وقتی اینگونه حرکات را برای بهبود دیسک کمر  انجام می‌دهید سعی کنید تا حد امکان عضلات مربوطه را بکشید. تا ده ثانیه در همان حالت نگه دارید، و سپس به آرامی به حالت معمولی برگردید. هر حرکت باید به آرامی انجام پذیرد و از حرکات پرتابی یا شدید برای درمان دیسک کمر جداَ خودداری کنید چون نه تنها نقش مفیدی در درمان دیسک کمر ندارند بلکه برعکس موجب آسیب عضلات و مفاصل شما خواهند شد و بهبودی به دیسک کمر نمی کند .

درمان دیسک کمر با ورزش‌های هوازی:

ورزش‌های هوازی اثرات مثبتی بر عضلات مختلف حتی قلب می‌گذارند . عملکرد قلب و ریه با این ورزش‌‌ها بهبود می‌یابد و اکسیژن‌رسانی به بدن تقویت می‌شود.
از جمله فواید دیگر ورزش‌های‌ هوازی می‌توان به افزایش سطح انرژی بدن، بالا رفتن خلق و خو، بهبود عادات خواب و بیداری و کاهش فشار خون اشاره کرد. کالری‌های اضافی با ورزش‌های هوازی می‌سوزند، متابولیسم بهبود می‌یابد، و وزن بدن تنظیم می‌شود و همچنین ورزشی مناسب برای درمان دیسک کمر میباشد .
از جمله ورزش‌های هوازی که برای دیسک کمر توصیه می شود؛ می‌توان به ” راه رفتن تند ، دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی ” اشاره کرد هنگامی می‌توان بیشترین استفاده از ورزش‌های هوازی را برای درمان دیسک کمر انتظار داشت که بین یک ربع تا یک ساعت ادامه داشته باشند و حداقل سه تا چهار بار در هفته برای درمان دیسک کمر انجام شوند.

خواننده گرامي، پيشنهاد مي شود مطلب “نرمش های مخصوص دیسک کمر ” را جهت کسب اطلاعات بيشتر در زمينه “دیسک کمر” مطالعه فرماييد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up