کاشت ابرو

آموزش-کاشت-موقت-ابرو-در-منزل-بدون-هزینه-و-خطر

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از کاشت مو کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است. کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو ، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده ، از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دائمی ابروها هستند.سایر علل از بین رفتن ابروها عبارتند از : کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا ) ، کم کاری تیروئید ، کم پشتی ژنتیکی ، ضربه ، و آلوپسی آرئاتا . ضربه حتی میتواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند.

تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند. روشهای پیوند ابرو در زمره اولین شیوه های کاشت مو هستند که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شده اند. بهترین فولیکول ها برای کاشت ابروی طبیعی، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند ، بهترین انتخاب ها برای کاشت ابرو با موی طبیعی هستند. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت نیستند.

از مهمترین علتهای ریزش ابرو می توان به مواردی همچون بیماری ها، استرس و تغذیه نامناسب اشاره کرد. اما ریزش مژه ها و ابروها نباید طبیعی تلقی شوند. بنابراین آگاهی از علت و نیز درمان این مشکل می تواند در کاهش استرس ناشی از ابتلا به آن موثر باشد. ریختن مژه ها و ابروها علاوه بر تغییر چهره فرد، برخی راه های حفاظت از چشم ها را که از زمان تولد وجود داشته، از فرد می گیرد. مژه ها مانع ورود بسیاری از مواد خارجی نظیر گردوغبار به چشم ها می شوند. حتما شما هم بارها درد و سوزش ناشی از ورود گردوخاک به چشم ها را تجربه کرده اید.

محل قرارگیری ابروها در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانمها از این لبه استخوانی  فاصله گرفته و قوس می زند.ابروها به سه قسمت تقسیم می شوند، تاج ،  تنه ، و دم .جهت موها در قسمت تاج ابرو عمودی تر است در حالیکه موهای تنه ابرو حالت تو هم رفته دارند طوریکه موهای بالا کمی زاویه به سمت پایین دارند و موهای پایین کمی زاویه رو به بالا. تاج ابرو حالت گرد یا چهار گوش می تواند داشته باشد. در قله قوس ابرو موهای ظریف بطور طبیعی وجود دارند. در قسمت دم ابرو موها تدریجا” نازک می شوند تا به انتها برسند.

مراحل كاشت ابرو

ابتدا ابرو را به 3 قسمت تقسیم میكنیم:

1-  تاج ابرو(head)

2-  بدنه ابرو(body)

3-  دم ابرو (tail)

در كاشت تاج ابرو باید موها با زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود (تا حالت عمودی پیدا نکنند).

در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوری که موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شود .

حتی باید نوع  موهایی كه برای كاشت ابرو استفاده میشود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد(یعنی نباید از موهای ضخیم برای ابرو استفاده كرد).

قطر منافذ كاشت موها در ابروها باید كوچكتر انتخاب شود چرا كه اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابروها حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا میكند.

باید محل قرار دادن موهایی که کاشته میشود، خیلی خیلی نزدیك به هم و بسیار پرتراكم باشد كه پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

در كاشت ابرو توجه به چند نكته الزامی است :

1.موهای كاشته شده به هیچ وجه تراكم موهای طبیعی را نداشته و در صورت تمایل برای پرپشت نمودن ابرو باید حداقل 2 یا 3 مرحله عمل شود بنابراین افرادی كه روی تاتو كاشت ابرو انجام می دهند چون زمینه پوست انها رنگی است تراكم موی كاشته شده بیشتر بنظر می رسد و فرد از عمل خود راضی تر است .

2.در هیچ كجای بدن مویی وجود ندارد كه شبیه موی ابرو باشد . بهترین مو برای پیوند ابرو موی سر است كه به لحاظ مشخصات ظاهری مانند ضخامت وحالت و میزان و زاویه رشد كاملا با ابرو متفاوت است . البته بعد از یكی دو سال موهای كاشته شده فرم و حالت و كیفیت رشد شبیه به ابرو پیدا می كنند ولی اگاهی دادن به بیمار برای شرایط رشد سال اول و كوتاه كردن مرتب ابرو ها الزامی است.

3.آنچه بیشترین مورد شكایت بیماران كاشت ابرو است زاویه رشد ابروهای كاشته شده است ولی  با استفاده از متدهای جدید نمایی بسیار طبیعی تر نسبت به روشهای قدیمی ایجاد شده و چنین مشكلی وجود ندارد.

تكنیك كاشت بسیار مشكل است و مهارت و علم پزشك متخصص كاشت مو در این راستا نقش بسیار مهمی را ایفا می كند .

هزینه کاشت ابرو با موی طبیعی برای هر بیمار متفاوت است و به عامل‌های متعددی مانند تعداد پیوندهای لازم، بزرگی ناحیه ترمیم و جایگزینی و پرپشتی ابرو بستگی دارد. پزشک هزینه کاشت ابروی طبیعی را در طول جلسه مشاوره اولیه به بیمار اطلاع می‌دهد. معمولا بیمه ها هزینه کاشت ابروی طبیعی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

چه كسانی میتوانند كاشت ابرو انجام دهند؟

كسانی كه ابروهایی كم پشت دارند برای پرپشت كردن ابروهایشان

كسانی كه شكل و فرم ابروهایشان زیبا نیست (دائم با مداد ابرو مجبور به تصحیح شكل آن هستند) برای تغییر فرم ابروهایشان میتوانند کاشت ابرو انجام دهند

كسانی كه اثر سوختگی یا جای بخیه (اسكار) در ابروهایشان دارند برای ترمیم جای آنها بهترین گزینه کاشت و پیون ابرو است

كسانی كه قبلا تاتوی ابرو كرده اند ولی از فرم آن خسته شده اند نیز میتوانند با استفاده از تكنیكهای خاص و حرفه ای روی تاتوی خود این عمل را انجام دهند .

كسانی كه به دلیل بیماریهای خاص یا موارد دیگری قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند برای پر كردن داخل آن ناحیه از ابروهایشان میتوانند کاشت ابرو انجام دهند.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up