rizesh-mo_1

بدون شک ریزش مو و طاسی یکی از ناراحت کننده ترین مسائلی است که یک فرد در دوران زندگی خود با آن برخورد میکند و افرادی هم که دچار ریزش موی زیاد هستند از نظر ظاهری پیرتر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مساله می تواند منجر به ایجاد افسردگی و کمبود اعتماد به نفس در فرد بشود. البته ریزش مو در افراد مختلف عکس العمل های متفاوتی را ایجاد می کند. تعداد معدودی از مردان مشکل طاسی خود را به خوبی پذیرفته و با آن کنار آمده اند، ولی امروزه اکثر مردان طاس برای برگرداندن موهای از دست رفته به دنبال هر درمانی می روند ، از درمان های سنتی گرفته تا دارویی و جراحی. چرا که به نظر آن ها داشتن مو برابر است با جوانی، زیبایی و اعتماد به نفس. در چنین شرایطی باید به دنبال بهترین راه حل بود و تنها راه حل دائمی برای موهای از دست رفته عمل جراحی کاشت مو طبیعی می باشد. با پیوندموی طبیعی جوانی به افرادی که دچار طاسی و ریزش مو  هستند باز میگردد

ریزش موی سر از ناخوشایند ترین  مواردی است که فرد در طول زندگی خود با آن روبه رو می شود و افرادی که ریزش مو در آن ها به شکل گسترده است ، از نظر ظاهر، مسن تر به نظر می رسند و این موضوع می تواند به افسردگی و عدم اعتماد به نفس در فرد بیانجامد.

امروزه پیشرفتهای گسترده ای در زمینه پیوند مو صورت گرفته و آن به این معناست که این عمل به ظاهر ساده همراه با بی حسی موضعی که به  صورت سرپایی انجام می شود در عمل بسیار ظریف و حساس بوده و رعایت نکات بسیاری در موفقیت آن لازم است تا بتوان به بهترین نتیجه ممکن و بالاترین میزان رشد موهای کاشته شده رسید.

در گذشته  استفاده از روشهای قدیمی در کلینیک کاشت مو ، باعث می شد  بسیاری از متقاضیان کاندید خوبی برای جراحی نباشند در حالیکه در عصر حاضر با روش های نو اغلب پیوند مو قابل انجامتر شده است.

کاشت مو به روش های مختلفی از جمله FUE،ّ FIT ،sut انجام می شود. کاشت مو به روش SUT تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است. هزینه كاشت مو به روش sut با دیگر روش ها تفاوتی ندارد اما نتایج خیره کننده ای به دنبال دارد.

عوامل موثر بر کاشت مو عبارتند از :

سن کاندید

معمولا آقایان در رده سنی 18 تا 25 ساله موارد مناسبی برای تقبل قیمت کاشت موی طبیعی  نیستند بجز در موارد خاص با نظر پزشک .

زیرا با بررسی مقدار ریزش موی آنها پیش بینی وسعت طاسی در آینده امکان پذیر نیست .

وضعیت سلامت کاندید

بررسی وضعیت سلامت فرد در زمان انجام پیوند و گرفتن شرح حال کامل بیمار و انجام آزمایشات مورد نیاز ضروری است.  بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون بالا قبل از انجام کاشت مو باید از مشاوره پزشک متخصص بهره مند گردند.  بیماریهای عفونی و مسایل پوستی قبل از عمل باید درمان شوند

بانک مو

افرادی که در ناحیه پشت سرشان فولیکولهای موی متراکمی داشته باشند . در کاشت  متقاضی مناسب تری به شمار می آیند .تراکم به معنی تعداد موی سر در واحد سطح است.اگر تراکم خوب باشد موهای قابل استفاده برای کاشت مو در قسمت جلوی سر بیشتر خواهد بود. موی ضخیم و مجعد ظاهر متراکم تری ایجاد می کند. در افرادی که تراکم مویی خوبی ندارند نتیجه عمل کاملا رضایت بخش نیست.

میزان شلی پوست سر

میزان شلی پوست نمایانگر این است که چه میزان از پوست پشت سر را می توان برداشت تا با کمترین میزان کشش بتوان بخیه زد و احتمال اسکار بخیه به حداقل ممکن برسد. مسلما در پوست های شل تر حد مجاز برداشت پوست ، بیشتر از پوست سفت می باشد .

مراقبت های بعد از عمل کاشت مو

در درجه اول مراقبت از زخم های ایجاد شده به وسیله ی یک پوشش نیمه نفوذپذیر می باشد که بسیار محکم نبوده و اجازه ی جریان طبیعی خون و مایعات میان بافتی را به محل زخم بدهد و هر روز تعویض شود.

– محل آسیب پذیر باید تا دو روز بعد از عمل جراحی کاشت مو از اشعه آفتاب محافظت شود. همچننی از شستشو ناحیه به وسیله ی شامپو تا دو روز باید خودداری شود. البته برخی پزشکان از روز بعد از طرحی اجازه شامپو کردن مو را به افراد می دهند.

– شامپو کردن مو یکی از مهمترین عوامل جلوگیری کننده از ایجاد دلمه و پوسته در اطراف زخم ایجاد شده در محل کاشت مو می باشد که برطرف کردن این پوستۀ و دلمه ها ریسک از دست دادن آن مود 10-7 روز بعد از طراحی را کاهش می دهد.

 در ده روز اول بعد از طراحی موهای جابجا شده به طرز بالقوه امکان واکنش نشان دادن به عمل خرید خود را دارند. بعد از 3-2 ماه موهای جدید شروع در مکان جدید شروع به رشدی کنند و بعد از 9-6 ماه موها شروع به ضخیم شدن می کنند.

بسیاری افراد کسانی را که گلاه‌گیس به سر می‌گذارند را مسخره می‌کنند، چون در گذشته برای تهیه کلاه‌گیس از مواد سنگین استفاده می‌شد و روش‌های ساخت کلاه گیس خام و ابتدایی بود. به همین دلیل فهرست بلندی از اسامی مستعار برای تمسخر کلاه گیس به سرها ایجاد شد. اما صنعت ترمیم و کاشت موی مصنوعی در سال‌های اخیر متحول شده است. امروزه با توجه به آشنایی با چگونگی رویش مو و بهره‌گیری از مواد پیشرفته و مرغوب در ساخت کلاه گیس، آنچه پیش از این کلاه گیس نام داشت، امروزه بهتر است ترمیم مو نامیده شود.

هزینه

هزینه پیوند مو بسته به روش انتخابی و تعداد تارهای مورد نیاز برای پیوند در افراد مختلف، متفاوت است.برای تعیین دقیق قیمت کاشت موی طبیعی به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up