استفاده صحیح ازترکیبات طلا در درمان آرتریت

در صورت استفاده ی صحیح از ترکیبات طلا در درمان آرتریت، این روش بهتر عمل خواهد کرد. در ادامه، یکسری قوانین عمومی در مورد استفاده از دارو آورده می شود.

مصرف ترکیبات طلا در درمان آرتریت با سایر دارو ها

معمولا می توان ترکیبات طلا را با دارو های دیگر استفاده کرد، ولی باز هم بستگی به نوع دارو دارد. چون مدتی طول می کشد تا این ترکیبات شروع به عمل کنند، بعضی از روزها (به خصوص طی 4 تا 6 ماه ابتدایی درمان) شما کمی درد و تورم مفصلی خواهید داشت. طی این دوره ممکن است پزشک برای کاستن از میزان درد و تورم، داروهایی دیگر را نیز برای شما تجویز کند.

همچنین بعضی از پزشکان ترکیبات طلا را همراه با سایر داروهای ضد التهابی از جمله کورتیکواستروئیدها (پردنیزون)، هیدروکسی کلروکین (پلاکننیل) یا متوترکسات (روماترکس) تجویز می کنند. در صورت اثر بخش بودن مصرف ترکیبات طلا، می توان دوز این داروها را کم کنید یا کاملاً مصرف آن ها را متوقف کنید. در صورت مصرف هرگونه داروی دیگری پزشک یا داروساز را در جریان بگذارید. این نکته که آیا احتمال بروز تداخل بین این داروها و ترکیبات طلا وجود دارد یا خیر مهم است.

مصرف ترکیبات طلا در درمان آرتریت در دوران بارداری

چگونگی تأثیر این ترکیبات بر حاملگی شناخته شده نیست. مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده است که ممکن است ترکیبات طلا باعث بروز نقایص زایمانی یا تأثیرات ناخواسته ای بر روی کودکان شیرخوار شوند. همچنین مشخص شده است که مقادیر کمی طلا (کمتر از 2 درصد) در داخل شیر ترشح می شود. اگر قصد حامله شدن دارید، یا حامله هستید و یا نوزادی را شیر می دهید، در مورد مضرات و فواید درمان با طلا با پزشک خود مشورت کنید.

 ترکیبات طلا در درمان آرتریت کودکان

پزشکان اشکال تزریقی این ترکیبات را برای بعضی از کودکان مبتلا به آرتریت روماتوئید نوجوانی تجویز کنند. اما مصرف خوراکی توصیه نمی شود. برای اینکه ایمنی و اثر بخشی آن در مورد کودکان تأیید نشده است.

استفاده مجدد از ترکیبات طلا در درمان آرتریت

اگر قبلاً نتایج خوبی از این روش گرفته اید، احتمالاً مصرف مجدد آن نیز مؤثر خواهد بود. اما اگر مصرف آن قبلاً عوارض جانبی شدیدی را ایجاد کرده است، بهتر است مجدداً از این ترکیبات استفاده نکنید، اگر اشکال تزریقی باعث بروز عوارضی مشخص در شما شده، ممکن است بتوانید از فرم خوراکی آن بدون هیچ عارضه ای استفاده کنید.

2346_orig

تزریقات دارویی ترکیبات طلا  در درمان آرتریت در سفر

با توجه به مدت سفر، ممکن است مجبور باشید برای انجام تزریقات و نیز انجام آزمایش خون و ادرار برنامه ریزی کنید، با پزشک خود در مورد چگونگی انجام این اعمال و مکانهای مناسب آن مشورت کنید.

عدم مصرف یک دوز از ترکیبات طلا در درمان آرتریت

عدم مصرف یک و یا دو دوز تأثیری نخواهد داشت. اگر دفعات بیشتری مصرف دارو را فراموش کنید، ترکیبات طلا عملکرد خوبی نخواهند داشت، با پزشک خود مشورت کنید.

نکاتی مهم در مصرف ترکیبات طلا در درمان آرتریت

 قبل از استفاده از این ترکیبات، این مسائل را به پزشک خود اطلاع دهید: قصد بارداری دارید یا باردار هستید یا به نوزادی شیر می دهید. هرگونه مشکل دیگری در سلامتی خود دارید. هرگونه داروی دیگری (حتی داروهای با فروش آزاد) را مصرف می کنید. اگر قبلاً از این ترکیبات استفاده کرده اید و مصرف آنها را به دلایلی قطع کرده اید.

 عوارض جانبی احتمالی حاصل از آن چیست؟ در صورت بروز عوارض جانبی چه کار می کنید؟ به چه دلیل در حال مصرف آن هستید؟ روش صحیح مصرف آن چگونه است؟ اگر یک روز دارو را مصرف نکردید، باید چه کار کنید؟ ترکیبات خوراکی طلا را دقیقاً مطابق روش تجویز شده ی پزشک مصرف کنید. در نتیجه ممکن است مجبور باشید دارو را همه جا همراه خود داشته باشید یا مقداری از آن را در محل های دیگر (مثلاً محل کار خود) بگذارید. دستورالعمل موجود در قوطی دارو را مطالعه کنید. در صورت داشتن مشکل یا سؤال با پزشک خود مشورت کنید.

 هرگز بدون مشورت با پزشک خود، مقدار داروی مصرفی را کم یا آن را متوقف نکنید، مگر اینکه قبلاً در مورد آن با وی مشورت کرده باشید. اگر مصرف یک دوز دارو را فراموش کردید، دوز بعدی را دوبرابر نکنید. داروی خود را برای سایر افرادی که مشکلاتی مشابه شما دارند، تجویز نکنید. به آنها بگویید که به پزشک مراجعه نمایند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up