سردردهای شدید ، واقعی بوده و ناشی از عملکرد شما نیستند و معمولاً همیشه می توانند بهبود یابند. هنگامی که مبتلا به سردرد شدید هستید و نمی توانید تسکین پیدا کنید، طبیعی است که گمان کنید مشکل اصلی در سر شماست..

سردرد شدید  زمانی که وجود دارد واقعاً آسیب می رساند، ولی زمانی هم که وجود ندارد نگران آن هستید که شاید درباره آن اغراق کرده باشید.

متأسفانه بسیاری از فراد مبتلا به سردرد، اعتقاد دارند که سردردهای شدید ، ناشی از عملکرد خودشان است، چه بدانند که چگونه سبب آن شده اند و چه ندانند.

تعدادی دیگر از مبتلایان به سردرد شدید تقریباً امید به بهبودی کامل را از دست داده اند. آن ها حتی نمی دانند که شاید آن درد، شبیه سردرد و میگرن نباشد.

نکته ی عجیب در مورد سردرد آن است که پس از این که از بین می رود، به ندرت به خاطر می آورید که دقیقاً احساس شما به چه شکلی بوده است.

تنها به خاطر می آورید که سر دردی وجود داشته و باعث شده است که بعضی کارها را انجام دهید مانند استراحت کردن یا برخی کارها را انجام ندهید مانند تمام نکردن یک گزارش مهم.

به هر حال نمی توانید سردرد شدید  را دوباره تجربه کنید و این فراموش شدن سردرد بسیار مفید است.

به عبارت دیگر، گاهی اوقات این سردرد سبب می شود مردم پس از فروکش کردن سردرد به خودشان شک کنند. گاهی تعجب می کنید که آیا واقعاً آن سردرد وجود داشته است؟ آیا بیش از حد واکنش نشان دادم؟

اگر شبیه اغلب مردم هستید، پاسخ هر دو سؤال منفی است و اتفاق خاصی نیفتاده است.

اما ممکن است مثل اشخاصی نباشید که بسیار شکاک هستند و فکر می کنید هیچ کس نمی توانست این همه سر درد را تحمل کند. سردرد شما واقعی است و سردرد دیگران مشکوک و نه چندان مهم.

متأسفانه گاهی اوقات حتی پزشکان هم درباره ی یک سردردمزمن شک می کنند و فکر می کنند که اکثر مردم مبتلا به سردردهایی با ریشه ی اختلالات روانی هستند.

اکثر پزشکان می دانند که سردرد، یک درد جدی است و شما حق دارید معالجه شوید.

استرس و سردرد شدید

بر این ایده پافشاری می کنیم که سردردها ناشی از رفتار و عادات شما نیستند؛ چون بسیاری از بیماران به خاطر سردرد، خودشان را سرزنش می کنند.

آن ها می گویند سردرد میگرنی دارند، زیرا می دانند که نباید شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند یا باید درباره ی فعالیت هایی که باعث آسیب زدن به آن ها می شود هشیار باشند.

این خود سرزنشی به شکل ناخواسته ای موجب  استرس و بدتر شدن سردرد می شود.

استرس یک محرک سردرد شدید است، بنابراین نباید خود را سرزنش کنید. حتماً درباره ی هر خطای ممکن فکر کنید اما به جای این که خود را مقصر بدانید از اشتباهاتتان درس بگیرید.

این طرز برخورد، سبب شکست ,استرس و سردرد شما می شود و ما می خواهیم شما را از این حالت برهانیم

بهبود سردرد شدید

اگر شما یا شخصی که می شناسید مبتلا به سردرد شدید است راه حل هایی وجود دارد که می توانید با انجام آن ها بهبودیابید.

هنگامی که بدانید چه مواردی سبب سردرد شما شده و یا در آن دخالت می کند، مثل نوشیدنی های کافئین دار تغییر الگوهای رفتاری را  برای بهبود سردرد شدید به شما پیشنهاد می کنیم.

برای مثال برای بهبود سردرد شدید  باید مصرف نوشیدنی های کافئین دار را قطع کنید اما این کار باید به آهستگی انجام شود.

زیرا کاهش مصرف از هشت فنجان به صفر در یک روز روشی است که مطمئناً در ایجاد سردرد مؤثر است و در نتیجه موجب افزایش دفعات و شدت سردرد شدید می شود.

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست