سردرد خوشه ای

اگر سردردها در ناحیه ی جلوی سر و پیشانی رخ دهند و معمولاً بعد از چند ساعت بدون مصرف هیچ گونه دارویی از بین روند، ممکن است به سردردهای خوشه ای (کلاستر) مبتلا شده باشید.

سردرد خوشه ای، سردردهای خیلی شدیدی هستند که معمولاً یک یا دو ساعت طول می کشند و سبب درد در ناحیه ی جلوی پیشانی و چشم ها می شود.

بعضی از بیماران مبتلا به سردرد خوشه ای  احتقان بینی و ریزش اشک را نیز تجربه می کنند. مردان ، مبتلایان اولیه به سردردهای خوشه ای مزمن هستند اما خانم ها نیز به سردرد خوشه ای  مبتلا می شوند.

چون سردردهای خوشه های  مختصر هستند به این معنی نیست که سردردهای خوشه ای نسبت به سایر سردرد مزمن درد کمتری دارند. سردردها از هر نوعی، می توانند بی نهایت دردناک باشند.

سردرد تنشی

سردرد تنشی برخلاف نامش لزوماً به وسیله ی استرس های خیلی زیاد در زندگی ایجاد نشده اند، اصطلاح تنش در این نوع سردرد به عضلات خیلی کشیده و منقبض شده مرتبط است (در سردرد تنشی، استرس خیلی زیاد گاهی می تواند به عنوان یک محرک محسوب شود). سردردهای تنشی خیلی رایج، قابل درمان و پیشگیری می باشند.

kindes-of-headache

سردرد اورژانسی

بعضی از سردردها طبق گفته ی پزشکان سردردهای اورژانسی هستند. زیرا می توانند هشداری از یک اختلال پزشکی شدید نظیر سکته و پارگی عروق خونی (آنوریسم) در مغز باشند.

حتی اگر سردرد شدید دارید به این موضوع توجه کنید. اگر یک سردرد جدید غیر مشابه با سردردهای قبلی و شدیدتر از آن ها به سردرد شما اضافه شده است نیازمند کمک اورژانسی هستید، زیرا زمان بسیار حیاتی است.

سردرد بعد از تصادف

اگر بدون تجربه ی قبلی و بعد از یک تصادف اتومبیل دچار سردرد شده اید، این سردردها می توانند مرتبط با تصادف شما باشند.  امکان دارد در اثر تصادف خودرو سر در چند نوبت به صورت بسیار خطرناکی به عقب و جلو رفته باشد و باعث سردرد شدید شوید

بیشتر بخوانید…

Tagged with:  
moshavere
مشاوره درد

وبگذر

moshavere

عمل بسته آندوسکوپی دیسک جهت پارگی دیسک در بیمار با وزن ۱۳۰ کیلو بدون بیهوشی

عمل بسته آندوسکوپی دیسک جهت پارگی دیسک بین پنج و یک

آندوسکوپی دیسک در پارگی شدید دیسک

قطع درد بیمار بلافاصله پس از عمل آندوسكوپی دیسك

نظر بیماران

جراحی بسته دیسک کمر به روش آندوسکوپی توسط دکتر فصیحی

[dopts id="3"]


طراحی سایت و سئو

نقشه