خیلی از افراد مبتلا به بیماری تحلیل برنده ی دیسک در مهره های گردنی (دیسک هایی که متورم شده اند) از درد شکایتی ندارند. در این موارد مراقبت از بدن و نگهداری وضعیت بدنی مناسب بسیار ضروری است. به هر حال اگر درد گردنی و یا سردرد گردنی دارید، پزشک باید اختلال دیسک گردنی را رد کند.

تشخیص سردرد گردنی

تشخیص سردرد گردنی می تواند با x-ray، CT اسکن و یا MRI انجام شود. همه ی این ها به عنوان تست های تصویربرداری به پزشک و رادیولوژیست برای تشخیص سردرد گردنی کمک می کنند.

همان گونه که قبلاً ذکر شد ممکن است مطالعات تصویربرداری نرمال و طبیعی باشد. البته معاینات فیزیکی نیز خیلی در تشخیص سردرد گردنی مهم هستند.

پزشک بایدبرای تشخیص سردرد گردنی مشاهده و معاینه کند. بعضی از مورادی که ممکن است پزشک را متقاعد کنند که شما به سردرد گردنی مبتلا هستید عبارتند از:

* نوع وضعیت ایستادن و یا قرار گرفتن شما

* زمینه ی کاری شما

* نتایج تصویربرداری

* حساسیت دردناک در ناحیه ی گردن و شانه ها

* حداقل پاسخ یا عدم پاسخ به درمان سردرد میگرنی یا سایر اشکال سردرد

نوع وضعیت ایستادن و نشستن در تشخیص سردرد گردنی

اگر شما از وضعیت نشستن خودتان مطمئن نیستید، نشستن یا ایستادن را جلوی آینه امتحان کنید (یا این که فرد دیگری به طور غیر منتظره از شما عکس بگیرد). لطفاً خودتان را گول نزنید و حرکاتتان را تغییر ندهید تا واقعی باشند. واقع گرا باشید و به حالت طبیعی بایستید یا بنشینید.

اگر حالت شما پوزشن اسلامپ است متوجه خواهید شد که برای اصلاح وضعیت نیاز به کار بیشتری دارید زیرا این پوزیشن بعد از چند ساعت و به تدریج بعد از چند روز یک کشش قابل ملاحظه ای روی گردن ایجاد می کند و اغلب منجر به سردرد گردنی می شود.

پیشنهاد نمی کنیم که مانند یک سرباز بایستید، اما سعی کنید شانه هایتان را به طرف عقب ببرید و سر را بالا نگه دارید و دقت کنید که سردردکاهش می یابد یا خیر.

 تصویر برداری در تشخیص سردرد

پزشک تصاویر X-ray، CT یا MRI را برای شناسایی هر گونه مشکلی  در مورد سردرد گردنی را مورد بررسی قرار می دهد. این مطالعات تصویربرداری می توانند در آشکار کردن مکان هایی که دچار مشکل هستند به پزشک کمک کنند. همچنین ممکن است این تصاویر کاملاً نرمال باشند.

در این زمینه بخوانید …

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up