سردردهای راجعه، سردردهایی هستند که به وسیله ی یک اختلال پزشکی که در بخش دیگری از بدن رخ می دهد ایجاد می شود. سردرد با منشا گردنی  یک مثال عالی از سر دردهای راجعه است.

اگر چه مشکل در گردن، قسمت فوقانی پشت و یا شانه ها رخ می دهد ولی تمام درد به عنوان سردرد شدید تجربه می شود.

اغلب مردم مبتلا به سردرد با منشا گردنی  حتی توجه ندارند که گردن یا شانه هایشان صدمه دیده است .

فقط زمانی که پزشک به طور فیزیکی این قسمت ها را معاینه می کند از جا می پرند و یا این که پزشک احساس می کند عضله ها سفت و محکم شده اند (شبیه احساس سفتی عضلات پشت ساق زمانی که دچار انقباض و کرامپ ناگهانی می شوند.)

سردرد این افراد به گونه ای شدید است که درد ناحیه ی گردن و شانه ها را تشدید می کند و فقط فشار مستقیم بر روی ناحیه ی دردناک شانه یا گردن آن ها را متوجه می سازد.

اگر سردرد شما به دلیل درد راجعه ایجاد شده باشد تشخیص سردرد  مهم است. زیرا برای کاهش سردرد شناخت منبع سر درد مهم می باشد.

اگر سرتان دچار آسیب شده و داروی میگرن دریافت می کنید، اما اختلال واقعی، التهاب مفاصل مهره های گردنی می باشد معمولاً از مصرف این دارو نتیجه ای به دست نمی آورید.

هنگامی که پزشک تشخیص می دهد شما سر درد راجعه دارید مثلا سردرد با منشا گردنی، می تواند  عضلات منقبض شده یا سایر اختلالات موجود در گردن تان یا  را درمان کرده و کمک کند تا  سردرددرد طولانی مدت شما تسکین یابد.

آشنایی بیشتر….

جهت آشنایی بیشتر در رابطه با هر کدام از مقاله های زیر بر روی آن ها کلیک کرده ومقاله موردنظر را مطالعه کنید.

مطالعه مقاله سردرد در خانم ها

مطالعه مقاله سردرد مزمن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up