اکثر بیمارانی که سردرد سرویکوژنیک (سردرد گردنی) دارند از درد در ناحیه ی گردنی شکایتی ندارند ولی از سردردهای شدید شاکی هستند.

در واقع اکثر این بیماران تا زمانی که مورد معاینه قرار می گرفتند نمی دانستند گردن شان آسیب دیده است (زمانی که به آرامی بر روی ستون مهره ها و شانه هایشان فشار می آوردیم به وضوح اثرات درد در چهره ی آن ها نمایان می شد).

دلیل عدم آگاهی آن ها از درد گردن این بود که سردرد چنان آن ها را احاطه کرده بود که درد گردنی یا قابل توجه نبود و یا فقط شدت کمی داشت. هنگامی که آن ها فهمیدند درد گردنی منبع سردردشان است شوکه شده بودند.

علت سردرد گردنی

دردهای گردن و سردرد گردنی

دردهای گردن خفیف  منجر به سردرد گردنی می شوند اگر چه ممکن است خیلی از بیماران مبتلا به سردرد گردنی متوجه ی دردهای گردنشان نباشند اما بعضی از بیماران به آن آگاه هستند.

این بیماران گزارش داده اند که گاهی درد گردنشان باعث سردرد و عذاب آن ها می شود. و درد گردن به سوی پیشانی حرکت می کند، جایی که حدوداً 10 برابر یا بیشتر تقویت می شود و باعث سردرد می شود .

حق با آن ها بود، درد از گردن به سوی سر حرکت می کند. دردی که با قرار داشتن در یک وضعیت ثابت برای ساعت های طولانی افزایش می یابد

نشستن و ایستادن طولانی مدت و سردرد گردنی

آن چه به سادگی می توانیم بگوییم آن است، خیلی از افرادی که برای ساعت های طولانی ثابت می نشینند، یا در یک وضعیت ایستاده و یا دراز می کشند مبتلا به سردرد گردنی می شوند.

به عنوان مثال مکانیک های اتومبیل ساعت های زیادی را در زیر خودرو برای تعمیر آن صرف می کنند که این وضعیت فشار زیادی بر روی کمر و مهره هایشان وارد می کند که در نهایت سبب دردهای گردنی و سردرد گردنی آن ها می شود.

از دیگر گروه هایی که به طور معمول دچار این مشکلات می شوند، می توان به لوله کش ها، تکنسین های برق، آرایشگرها، کاربران کامپیوتر، اپراتورهای تلفن و فروشندگان مغازه ها اشاره کرد

ورزش و سردرد گردنی

ورزش هایی که گردن را درگیر می کنند اغلب سبب تشدید سردردهای سرویکوژنیک (سردرد گردنی) می شوند.

بعضی از ورزش ها نیازمند کشش و یا مستقیم نگاه داشتن زیاد گردن است و می تواند منجر به سردرد گردنی شود. حتی تماشای بازی تنیس نیز می تواند سبب تحریک گردن برای این نوع از سردردها شود.

درد شانه و سردرد گردنی

ممکن است بیمارانی با سردرد گردنی مزمن مبتلا به درد شانه یا گاهی اوقات مبتلا به دردی باشند که از شانه به طرف بازو انتشار می یابد. همه ی بیماران این علایم را ندارند و نقصان درد شانه به معنی این نیست که این سردردها می توانند رد شوند.

بیشتر بخوانید …

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up