خیلی از سردردهای شدید، نتیجه ی چیزهایی هستند که در مغز جریان دارد.

دلایل سردرد

سردرد با منشا گردنی

سردردهایی با منشأ گردنی ناشی از عضلات منقبض شده در گردن، شانه ها، بخش فوقانی ستون مهره ها یا به دلیل سایر مشکلات ایجاد شده در گردن، بخش فوقانی پشت و شانه ها مثل آرتریت یا اختلال دیسک مهره ها است.

سردرد به دلیل مصرف دارو

هم چنین بعضی تجویزهای دارویی و مصرف دارو می تواند سبب سردرد مزمن شود (از دارو برای تسکین درد استفاده می کنید، ولی گاهی اوقات این امر باعث گرفتاری های دیگر می شود و این چندان به صلاح نیست.)

سردرد به دلیل بیماری

انواع دیگر سردردها به وسیله ی عفونت یا به دلیل بیماری ها مثل فشار خون، بیماری تیروئید، دیابت، عفونت و سایر دلایل به وجود می آیند.بعضی سردردها به دلیل اختلالات متابولیک شبیه دیابت و بیماری های تیروئید ایجاد می شوند.

تغذیه نامناسب و سردرد

برخی سردردها به دلیل افزایش کربوهیدرات ها رخ می دهند تغذیه سرشار از کربوهیدرات (carbs) سالم نیست.

بعضی مردم کربوهیدرات ها را به شدت و به طور دیوانه وار مصرف می کنند و این نه تنها سبب چاقی، بلکه سردرد، دل درد و سایر بیماری های مزمن می شود.

واقعیتی وجود دارد و آن این است که اگر شما حساسیت غذایی داشته باشید مثل تحمل نکردن لاکتوز، ممکن است سردردهای شما ناشی از نوشیدن شیر باشد

اگر به کافئین حساس هستید، مصرف زیاد نوشابه یا شکلات می تواند شما را به سوی سردرد هدایت کند. ولی استفاده از یک تغذیه کم کربوهیدرات، معمولاً و در اکثر مردم سبب بروز سردرد شدید نخواهد شد.

گفته می شود که درک این موضوع برای خیلی ازم مردم لازم است که خوردن هر چیزی همراه شکلات یا نوشیدنی الکل دار یا نوشیدن شکلات داغ و… ممکن است موجب تحریک برای بروز سردردهای دردناک باشد.

بعضی مردم هنگامی که مواد غذایی دارای افزودنی هایی مثل مونوسدیم گلوتامات (MSG) را مصرف می کنند به سرعت سردرد می گیرند یا سردردشان شدت می یابد.
برخی مردم متوجه این موضوع هستند که مصرف غذای کم کربوهیدرات، تعداد و دفعات سردردهایشان را کاهش می دهد

بیشتر بخوانید…

برای آشنایی با* سردرد در خانم ها *بر روی لینک کلیک کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up