عوارض آرتروز :

متأسفانه بیماری آرتروز  با گذشت زمان بدتر می‌شود و هنوز درمان قطعی برای آن یافت نشده است اما با كمك برخی روش‌های درمانی می‌توان درد ناشی از بیماری آرتروز را كاهش داده و كیفیت زندگی بیمار را بهبود بخشید.حدود یك سوم بیماران مبتلا به آرتروز ممكن است دچار ناتوانی‌های شدیدی شوند. گاهی درد و ناراحتی مفصل آنقدر شدید می‌شود كه بیمار نمی‌تواند از آن مفصل استفاده كند.

کاهش درد در افراد مبتلا به بیماری آرتروز  :

در موارد بسیار شدید درمان در  بیماری آرتروز ،  جراحی تعویض مفصل توصیه می‌شود اما قبل ازجراحی تعویض مفصل معمولا روش‌های مختلفی پیشنهاد می‌شود كه تا حد امكان كار به جراحی تعویض مفصل ختم نشود كه یكی از آنها استراحت دادن به مفصل دردناك است.

بیمار مبتلا به آرتروز  باید در هر ساعت دست كم ده دقیقه به مفصل خود استراحت بدهد و سعی كند تاحد امكان فعالیت‌های بدنی خود را طوری تنظیم كند كه مفصل مبتلا كمتر فعال باشد.

روش دیگر کاهش درد در بیماران مبتلا به آرتروز  ورزش كردن است كه باید حتما با نظارت و اجازه پزشك متخصص انجام شود تا مشكل مفصل را تشدید نكند یا باعث بروز درد جدیدی نشود.ورزش‌های سبك و مفرح مثل پیاده‌روی و شنا بیشتر توصیه می‌شوند.با ورزش كردن،عضلات اطراف مفاصل تقویت شده و ثبات مفصل افزایش پیدا می‌كند.البته ورزش كردن نباید باعث بروز درد در مفصل شود و اگر چنین اتفاقی رخ داد فورا ورزش را متوقف كنید.

در افرادی كه اضافه وزن دارند كم كردن وزن باید حتما مدنظر قرار گیرد.البته رژیم گرفتن و ورزش كردن برای كاهش وزن باید تحت نظر پزشك انجام شود.برای كاهش درد ناشی از آرتروز هم می‌توان از كیسه یخ استفاده كرد.در اغلب موارد پزشك متخصص برای بیمار داروهای ضد‌درد و ضد‌التهاب تجویز می‌كند كه در كاهش درد مفصل مؤثر است.

روش ‌های جراحی برای درمان آرتروز  :

 این روش‌ها از پاكسازی فضای مفصلی تا تعویض كامل مفصل متفاوت هستند و جراح متخصص بر حسب شدت بیماری از یكی از این روش‌ها استفاده می‌كند.بیماران مبتلا به آرتروز  توجه داشته باشند كه جراحی زمانی توصیه می‌شود كه درمان‌های دیگری كه به تعدادی از آنها اشاره شد مؤثر واقع نشده باشند و بیمار مبتلا به آرتروز  قادر به انجام فعالیت‌های عادی روزمره خود نباشد.

 خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” نشانه های آرتروز ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه “آرتوروز”مطالعه فرمایید .

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

نوبت گیری تلفنی

نوبت گیری در واتساپ
× مشاوره در واتساپ