خیلی از مردم گزارش داده اند که مصرف نوشیدنی های کافئین دار به کاهش سردرد آن ها کمک می کند. این افراد یا دچار سردرد با منشأ گردنی (سرویکوژنیک) بوده اند و یا سردرد تنشی داشته اند.

نوشیدنی های کافئین دار و سردرد

اگر نوشیدنی های کافئین دار زیاد مصرف می کنید، بدن نیاز به کافئین را افزایش خواهد داد؛ یعنی اگر مصرف کافئین را کم کنید یا دیگر مصرف نکنید مغز دچار سرکشی خواهد شد و به وسیله ی یک سردرد ناشی از ترک ناگهانی کافئین که می تواند شدید هم باشد شما را غافل گیر کند.

کاهش تدریجی مصرف کافئین می تواند در جلوگیری از سردرد کمک کننده باشد.. کافئین بر روی سیستم عصبی مرکزی نیز تأثیر می گذارد.

اکثر مردم در روز بیش از 300 -250 میلی گرم کافئین مصرف می کنند. طبق نظر بنیاد بین المللی اطلاعات غذایی در یک لیوان چای یخی حدود 40 میلی گرم کافئین وجود دارد.

یک قوطی 252 گرمی نوشابه گازدار چه از نوع رژیمی و چه غیر رژیمی حدود 24 میلی گرم کافئین دارد. در هر صورت بعضی قهوه ها مقدار بیشتری کافئین دارند.برای یکسری از مردم حذف کافئین باعث رفع سردرد می شود.

L135559693385

به خاطر داشته باشید که بعضی از خوراکی ها و شکلات ها نیز شامل مقدار زیادی کافئین هستند و باعث ایجاد سردرد می شوند. 5/31 گرم شیرکاکائو حدود 6 میلی گرم کافئین و 5/31 گرم شکلات تلخ و یا شکلات نیمه شیرین حدود 20 میلی گرم کافئین دارند..

تاثیر کافئین در سردرد کودکان و بزرگسالان

در یک مطالعه ی مختصر درباره ی سردردهای کودکان و بزرگسالان محققان با بررسی 36 کودک و بزرگسال که از سردردهای روزانه رنج می برند دریافتند که آن ها مصرف کننده ی حرفه ای نوشابه های کولا بودند و هنگامی که از نوشیدنی های آن ها کافئین حذف شد 33 نفر از آن ها سردردهایشان بهبود یافت.

به علاوه توجه به درمان های دارویی سردرد نیز اهمیت دارد. چون بعضی از داروهای رفع سردرد حاوی کافئین هستند

در این زمینه بخوانید…

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره تلفنی

نوبت گیری تلفنی

مشاوره تعریق کف دست و زیربغل
نوبت گیری در واتساپ
× مشاوره در واتساپ